BORETTSLAGET JACOB AALLS GATE 29
Et borettslag på Majorstuen i Oslo
Diverse informasjon
Vedtekter og Husordensregler
Årsmøter og Regnskap
Avfukting i C-kjelleren
Utstyr for avfukting i kjelleren i C er installert på permanent basis.
Tørt Bygg AS leverte utstyret i hht. avtale og installasjonen ble foretatt 9. mars.
Utstyret er plassert på veggen i fellesboden for sykler hvor det er montert en kanal som leder kondensen ut via ytterveggen.
Gangtiden på utstyret varierer, alt etter luftfuktigheten i kjelleren, normal gangtid er ca 20 - 30% i døgnet. For å oppnå best mulig resultat, samt begrense driftstid på utstyret, bør kjelleren gjøres tettest mulig, dvs alle lufteluker må stenges.
Nødvendig vedlikehold er skifte av filter 2 ganger i året. For å holde vedlikeholdskostnadene nede utføres filterskiftet av styret, som har fått opplæring i hvordan det gjøres.
Lys og dørpumper
Etter innbruddet via døren til portrommet, og det mislykkede forsøket på å komme seg inn via kjellerdøren i B, har styret fått montert sensor-lampe over portromsdøren samt dørpumper på dørene fra bakgården til baktrappene.
Disse tiltakene ser ut til å fungere godt. Lukking av dørene fra bakgården kan være en utfordring ved fuktig og kaldt vær, men det får vi se på når/hvis det skjer.
Dette minner oss på at dører alltid skal være lukket og låst hvis man selv ikke oppholder seg i nærheten. Husk å påse at døren til portrommet låses når man har kvittet seg med søppel.
Utskiftning av vinduer/balkongdør
9 andelshavere har meldt interesse for utskifting av vinduer og balkongdør i leilighetene. Tiltaket fikk en positiv mottagelse. VD Montasje har fått fått tilsendt liste over interessenter og den muntlige avtalen er at VD Montasje tar kontakt med den enkelte. Dette har drøyet noe ut, men styret følger opp dette overfor VD Montasje.
Sandkassen
Lokket over sandkassen har fått seg en trøkk og dette er noe vi kan se på på dugnaden. Vi henstiller til brukerne å påse at lokket legges over kassen etter bruk for å forhindre at hund/katt legger fra seg sine ekskrementer i sanden. Fint om man også rydder opp rundt kassen etter bruk.
Oppvaskmaskinen og annet utstyr i kjelleren
Noen har plassert en kondemnert oppvaskmaskin og annet utstyr i kjelleren i hjørnet mellom A og B. Dette må fjernes! Kan ikke kastes på årets dugnad.
Vær vennlig å gi beskjed til styret hvis du er eier av utstyret.
Det er svært urimelig at borettslaget skal bli belastet økonomisk med å få dette fjernet.
Dugnad
Det blir dugnad mandag 15. juni. Også i år bestiller vi kontainer og e-bur for elektronisk avfall.
Vi kommer tilbake med mer informasjon.
Mange av dagens hagemøbler er klare for skroting. Styret ser på alternativer og vil gå til innkjøp av nye møbler som forhåpentligvis vil være på plass til dugnaden.
3. mai 2026
Med hilsen fra styret